Wystawa Historia Biblii w Pińczowie

Uczniowie Prywatnego Technikum AWANS w Pińczowie mieli dziś wyjątkową okazję zgłębienia fascynującej historii Pisma Świętego. Podczas wizyty na niezwykłej wystawie w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Gustawa Herlinga–Grudzińskiego w Kielcach Filia w Pińczowie.

Wystawa, obok ogromnego znaczenia kulturowego, cechowała się wyjątkową wartością edukacyjną. Jej dostępność była możliwa dzięki hojności prywatnych fundatorów. To dzięki nim uczniowie mogli zobaczyć faksymile i reprinty, które przybliżyły im historię powstania Pisma Świętego oraz przekłady Biblii na różne języki narodowe.

Podczas zwiedzania uczniowie mogli zobaczyć słowa zapisane na kamiennych tablicach, skórach zwierzęcych, papirusach i pergaminach, co stanowiło wyjątkową podróż przez 1500 lat historii tworzenia tej wyjątkowej księgi, a także kolejne 2000 lat powstawania przekładów Biblii na języki narodowe.

Najbardziej fascynujące elementy wystawy obejmowały pierwsze czcionki oraz ręcznie zapisane karty w różnych językach, w których została spisana Biblia. Uczniowie mieli również okazję przyjrzeć się faksymiliom i reprintom pierwszych wydań w języku angielskim, niemieckim, polskim, greckim, łacińskim i hebrajskim. To pozwoliło im lepiej zrozumieć globalny wpływ Pisma Świętego na kulturę i historię ludzkości.

Wystawa nie tylko wzbogaciła wiedzę uczniów na temat historii Pisma Świętego. Zainspirowała ich do refleksji nad znaczeniem i wartością tej ponadczasowej lektury w kontekście współczesnego świata. Dzięki takiej edukacyjnej podróży uczniowie zyskali nowe spojrzenie na kulturowe i religijne dziedzictwo ludzkości. To z pewnością przyczyni się do ich dalszego rozwoju intelektualnego i duchowego.

Inne artykuły

15 maja 2024

15 maja, w Dzień Plastyki, nasze szkoły w Awans w Pińczowie obchodzą wyjątkowe święto sztuki i kreatywności. Jest to czas, w którym uczniowie odkrywają swoje talenty plastyczne. Wyrażają także swoje pasje poprzez malowanie, rzeźbienie, czy też inne formy twórczości. W tym roku postanowiliśmy oddać hołd tradycji oraz współczesnej sztuce, decydując się na malowanie obrazów farbami […]

14 maja 2024

ZAPRASZAMY NA DNI OTWARTE! Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Dni Otwarte do Prywatnego Technikum Awans w Pińczowie oraz Prywatnej Branżowej Szkoły I Stopnia Awans w Pińczowie, które odbędą się 21 maja 2024 roku w godzinach 10:00 – 18:00. To wyjątkowa okazja, aby poznać naszą szkołę. A także dowiedzieć się więcej o oferowanych przez nas kierunkach […]

12 maja 2024

Obchody 89. rocznicy śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego w Pińczowie 12 maja 2024 roku, w malowniczym Pińczowie, mieszkańcy oraz goście uczestniczyli w uroczystych obchodach upamiętniających życie i działalność Marszałka Józefa Piłsudskiego. To ważne wydarzenie z okazji 89. rocznicy jego śmierci przypominało o dziedzictwie, odwadze i poświęceniu, które Piłsudski wniósł dla niepodległej Polski. W tym szczególnym dniu, […]