Prezentacja Woda i jej znaczenie dla świata żywego


Wiatr delikatnie szepcze przez liście drzew, a promienie słońca przebijają się przez gałęzie, malując wzory na ziemi. To dzień pełen obietnic dla uczniów klasy 1 Technik Programista w Prywatnym Technikum Awans w Pińczowie.

Dziś, po wyczerpujących lekcjach, grupa młodych entuzjastów postanowiła pod opieką nauczyciela udać się do Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej. To nie była zwykła wycieczka – to była wyprawa w poszukiwaniu wiedzy i inspiracji.

W bibliotece czekała na nich fascynująca prezentacja na temat roli wody w życiu na Ziemi. Uczniowie wsłuchiwali się w każde słowo, próbując zrozumieć złożoność relacji między wodą a życiem. Widząc ich zainteresowanie, prowadząca postanowiła zabrać ich także na wystawę prac konkursowych zorganizowaną przez Starostwo Powiatowe w Pińczowie, pt. „Chrońmy lasy przed żywiołami”.

Przechadzając się po galerii, uczniowie zastanawiali się nad tym, jakie działania mogą podjąć, aby chronić lasy i środowisko naturalne. Po głębokich dyskusjach i refleksjach, kilku z nich postanowiło zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książki na temat ekologii i ochrony środowiska.

W drodze powrotnej do szkoły, uczniowie rozmawiali o swoich nowych odkryciach i pomysłach na działania proekologiczne. W ich sercach zaiskrzyła iskra chęci zmiany, gotowość do działania na rzecz planety, którą nazywają domem.

Po dotarciu do szkoły, kilku z nich postanowiło wykorzystać swoje sadzonki modrzewia, które otrzymali od biblioteki i zasadzić je na placu szkolnym. To był ich mały gest, ale z ogromnym znaczeniem – symbolem ich zaangażowania w ochronę środowiska.

Dla tych młodych ludzi ten dzień był początkiem nowej przygody, pełnej zrozumienia, współpracy i działania na rzecz lepszego świata. A biblioteka, jako miejsce wiedzy i inspiracji, stała się ich przewodnikiem w tej podróży.

Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie w promowanie postaw proekologicznych. Jesteśmy również dumni z tego, że kilku uczniów otrzymało sadzonki modrzewia za swoje zaangażowanie. Działanie to symbolizuje waszą gotowość do podejmowania konkretnych działań na rzecz ochrony środowiska.

Inne artykuły

15 maja 2024

15 maja, w Dzień Plastyki, nasze szkoły w Awans w Pińczowie obchodzą wyjątkowe święto sztuki i kreatywności. Jest to czas, w którym uczniowie odkrywają swoje talenty plastyczne. Wyrażają także swoje pasje poprzez malowanie, rzeźbienie, czy też inne formy twórczości. W tym roku postanowiliśmy oddać hołd tradycji oraz współczesnej sztuce, decydując się na malowanie obrazów farbami […]

14 maja 2024

ZAPRASZAMY NA DNI OTWARTE! Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Dni Otwarte do Prywatnego Technikum Awans w Pińczowie oraz Prywatnej Branżowej Szkoły I Stopnia Awans w Pińczowie, które odbędą się 21 maja 2024 roku w godzinach 10:00 – 18:00. To wyjątkowa okazja, aby poznać naszą szkołę. A także dowiedzieć się więcej o oferowanych przez nas kierunkach […]

12 maja 2024

Obchody 89. rocznicy śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego w Pińczowie 12 maja 2024 roku, w malowniczym Pińczowie, mieszkańcy oraz goście uczestniczyli w uroczystych obchodach upamiętniających życie i działalność Marszałka Józefa Piłsudskiego. To ważne wydarzenie z okazji 89. rocznicy jego śmierci przypominało o dziedzictwie, odwadze i poświęceniu, które Piłsudski wniósł dla niepodległej Polski. W tym szczególnym dniu, […]