Obchody z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

233. Rocznica Konstytucji 3 Maja: Wartość Dziedzictwa Narodowego

Dzisiaj, jako społeczność Szkół Awans w Pińczowie, mieliśmy niezwykłą przyjemność uczestniczyć w uroczystych obchodach z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jest to dla nas dzień pełen historycznych znaczeń. Jest to także okazja do refleksji nad naszą wspólną tożsamością i wartościami, które nas jednoczą.

Początkiem naszych obchodów było uczestnictwo we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny. Mszę odprawiono w Kościele pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Pińczowie. To był czas, aby złożyć podziękowania za dar wolności i godności, który otrzymaliśmy dzięki odwadze naszych przodków.

Następnie, wraz z Orkiestrą Dętą OSP w Pińczowie, wzięliśmy udział w uroczystym Przemarszu uczestników pod Pomnik Konstytucji 3 Maja. Ten symboliczny marsz był wyrazem naszej szacunku i hołdu dla twórców pierwszej konstytucji w Europie. Dokument ten stanowił fundament naszej wspólnej drogi ku suwerenności i demokracji.

Obchody 233. Rocznica Konstytucji 3 Maja przypomniały nam o wartościach, na których opiera się nasze społeczeństwo. Są nimi: wolność, równość, sprawiedliwość. To także czas, aby zastanowić się, jak te wartości możemy pielęgnować i przekazywać kolejnym pokoleniom.

Niech duma z naszej historii i dziedzictwa narodowego będzie dla nas powodem do celebracji. Także inspiracją do dalszego rozwoju i budowania lepszej przyszłości dla naszej społeczności.

Wartości, które wyznaczono w Konstytucji 3 Maja, pozostają wciąż aktualne i ważne. Niech więc ta rocznica będzie dla nas przypomnieniem o naszej jedności, siłach, które tkwią w naszym narodzie, i dążeniu do wspólnego dobra.

Inne artykuły

15 maja 2024

15 maja, w Dzień Plastyki, nasze szkoły w Awans w Pińczowie obchodzą wyjątkowe święto sztuki i kreatywności. Jest to czas, w którym uczniowie odkrywają swoje talenty plastyczne. Wyrażają także swoje pasje poprzez malowanie, rzeźbienie, czy też inne formy twórczości. W tym roku postanowiliśmy oddać hołd tradycji oraz współczesnej sztuce, decydując się na malowanie obrazów farbami […]

14 maja 2024

ZAPRASZAMY NA DNI OTWARTE! Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Dni Otwarte do Prywatnego Technikum Awans w Pińczowie oraz Prywatnej Branżowej Szkoły I Stopnia Awans w Pińczowie, które odbędą się 21 maja 2024 roku w godzinach 10:00 – 18:00. To wyjątkowa okazja, aby poznać naszą szkołę. A także dowiedzieć się więcej o oferowanych przez nas kierunkach […]

12 maja 2024

Obchody 89. rocznicy śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego w Pińczowie 12 maja 2024 roku, w malowniczym Pińczowie, mieszkańcy oraz goście uczestniczyli w uroczystych obchodach upamiętniających życie i działalność Marszałka Józefa Piłsudskiego. To ważne wydarzenie z okazji 89. rocznicy jego śmierci przypominało o dziedzictwie, odwadze i poświęceniu, które Piłsudski wniósł dla niepodległej Polski. W tym szczególnym dniu, […]