Dzień Ziemi 22 kwietnia 2024

W dniu Ziemi, 22 kwietnia 2024 roku, uczniowie Technikum Awans postanowili wziąć udział w akcji sadzenia drzew. W ten sposób uczcili naszą planetę i promowali świadomość ekologiczną. To wyjątkowe wydarzenie było nie tylko gestem troski o środowisko, ale także okazją do aktywnego zaangażowania się w działania na rzecz ochrony natury.

Uczniowie, uzbrojeni w łopaty i sadzonki, z radością w sercach przystąpili do pracy. Wspólnie wybrali dogodne miejsce na sadzenie drzew. Dbając o to, aby wybór gatunków był zgodny z lokalnymi warunkami klimatycznymi i ekologicznymi. Niezależnie od tego, czy byli to dęby, brzozy czy lipy, każde nowe drzewo stanowiło mały, ale istotny wkład w zazielenienie naszego środowiska.

Podczas tej aktywności uczniowie mieli okazję połączyć siły dla dobra planety. Doświadczyli także bezpośredniego oddziaływania swojej pracy na otaczający ich świat. To również doskonała okazja do refleksji nad tym, jakie działania możemy podejmować na co dzień, aby chronić i pielęgnować naszą planetę dla przyszłych pokoleń.

Dzień Ziemi przypomina nam o konieczności ochrony środowiska. Mobilizuje nas także do działania. Akcja sadzenia drzew była wyrazem zaangażowania społeczności Technikum Awans. Budowanie lepszej przyszłości dla naszej planety to nasz obowiązek. Dzięki takiemu zaangażowaniu możemy razem zmieniać świat na lepsze.

Inne artykuły

15 maja 2024

15 maja, w Dzień Plastyki, nasze szkoły w Awans w Pińczowie obchodzą wyjątkowe święto sztuki i kreatywności. Jest to czas, w którym uczniowie odkrywają swoje talenty plastyczne. Wyrażają także swoje pasje poprzez malowanie, rzeźbienie, czy też inne formy twórczości. W tym roku postanowiliśmy oddać hołd tradycji oraz współczesnej sztuce, decydując się na malowanie obrazów farbami […]

14 maja 2024

ZAPRASZAMY NA DNI OTWARTE! Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Dni Otwarte do Prywatnego Technikum Awans w Pińczowie oraz Prywatnej Branżowej Szkoły I Stopnia Awans w Pińczowie, które odbędą się 21 maja 2024 roku w godzinach 10:00 – 18:00. To wyjątkowa okazja, aby poznać naszą szkołę. A także dowiedzieć się więcej o oferowanych przez nas kierunkach […]

12 maja 2024

Obchody 89. rocznicy śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego w Pińczowie 12 maja 2024 roku, w malowniczym Pińczowie, mieszkańcy oraz goście uczestniczyli w uroczystych obchodach upamiętniających życie i działalność Marszałka Józefa Piłsudskiego. To ważne wydarzenie z okazji 89. rocznicy jego śmierci przypominało o dziedzictwie, odwadze i poświęceniu, które Piłsudski wniósł dla niepodległej Polski. W tym szczególnym dniu, […]