Warsztaty na temat agresji i jej zapobieganiu w Szkołach Awans w Pińczowie

Relacja z Warsztatów na Temat Agresji i Zapobiegania w Awans Pińczów

W dniu 3 czerwca w Prywatnym Technikum Awans oraz Prywatnej Branżowej Szkole I Stopnia Awans w Pińczowie odbyły się wyjątkowe warsztaty poświęcone tematyce agresji i jej zapobiegania. Organizatorką i prowadzącą spotkanie była nasza nowa Pani psycholog, która w profesjonalny sposób przekazała uczniom niezbędną wiedzę i umiejętności.

Cele i Przebieg Warsztatów

Warsztaty miały na celu zwiększenie świadomości uczniów na temat agresji, jej przyczyn oraz skutków. W trakcie zajęć uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jakie mechanizmy stoją za agresywnymi zachowaniami. Także jak je rozpoznawać zarówno u siebie, jak i u innych. Pani psycholog szczególny nacisk położyła na praktyczne aspekty zapobiegania agresji oraz radzenia sobie ze stresem.

Pierwsza część warsztatów obejmowała teoretyczne wprowadzenie do tematu. Uczniowie dowiedzieli się, że agresja może mieć różne formy – od fizycznej, przez werbalną, po pasywną. Omówiono także różne przyczyny agresji, takie jak frustracja, lęk czy problemy rodzinne.

Praktyczne Ćwiczenia i Techniki

Druga część warsztatów była poświęcona ćwiczeniom praktycznym. Uczniowie brali udział w symulacjach sytuacji konfliktowych, gdzie mieli okazję zastosować techniki radzenia sobie z agresją w bezpiecznym i kontrolowanym środowisku. Ćwiczenia te były nie tylko pouczające, ale również angażujące i interaktywne, co spotkało się z dużym entuzjazmem uczestników.

Ważnym elementem warsztatów były techniki relaksacyjne i metody radzenia sobie ze stresem. Uczniowie poznali różne sposoby na wyciszenie i kontrolowanie negatywnych emocji, takie jak ćwiczenia oddechowe, medytacja czy aktywność fizyczna. Pani psycholog podkreślała, jak ważne jest regularne stosowanie tych technik w codziennym życiu, aby skutecznie zapobiegać narastaniu agresji.

Budowanie Pozytywnych Relacji

Warsztaty zakończyły się sesją poświęconą budowaniu pozytywnych relacji w grupie. Uczniowie uczyli się, jak ważna jest empatia, słuchanie i zrozumienie drugiej osoby. Dzięki wspólnym ćwiczeniom i dyskusjom, uczestnicy mieli okazję lepiej poznać swoich kolegów i koleżanki oraz zbudować silniejsze więzi oparte na wzajemnym szacunku i zaufaniu.

Opinie Uczestników

Warsztaty spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony uczniów. Wielu z nich podkreślało, że zdobyta wiedza i umiejętności będą dla nich niezwykle przydatne. Oto kilka opinii:

  • „To były bardzo wartościowe warsztaty. Nauczyłem się, jak lepiej radzić sobie ze stresem.” – Uczeń, klasa II
  • „Ćwiczenia były super! Teraz wiem, jak unikać konfliktów.” – Uczeń, klasa I

Podziękowania i Plany na Przyszłość

Chcielibyśmy serdecznie podziękować naszej Pani psycholog za profesjonalizm i zaangażowanie w organizację warsztatów. Jej podejście i wiedza znacząco przyczyniły się do sukcesu tego wydarzenia. Dziękujemy również wszystkim uczniom za aktywny udział i otwartość na nowe doświadczenia.

Mamy nadzieję, że to nie ostatnie takie spotkanie. Już teraz planujemy kolejne warsztaty, które pomogą naszym uczniom rozwijać umiejętności niezbędne do radzenia sobie z wyzwaniami codziennego życia. Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profili w mediach społecznościowych, aby być na bieżąco z nadchodzącymi wydarzeniami.


Prywatne Technikum Awans oraz Prywatna Branżowa Szkoła I Stopnia Awans w Pińczowie dążą do tworzenia bezpiecznego i wspierającego środowiska. U nas każdy uczeń może rozwijać się zarówno intelektualnie, jak i emocjonalnie.

Dziękujemy za zaufanie i wsparcie naszej misji.

Inne artykuły

24 czerwca 2024

Ogłaszamy zwycięzcę konkursu Lesson4Future! Z ogromną przyjemnością informujemy, że Oleksandr Garbaly, uczeń II klasy na kierunku Technik Informatyk w Prywatnym Technikum Awans w Pińczowie, zdobył I miejsce w konkursie Lesson4Future! 🥇👏 Oleksandr wykazał się niezwykłym talentem i zaangażowaniem. Dzięki temu, że przygotował wyjątkowy projekt graficzny, który zdobył serca i uznanie jury. Prywatne Technikum Awans w […]

20 czerwca 2024

Drodzy uczniowie, nauczyciele oraz szanowni rodzice, Z wielką radością chcielibyśmy Was serdecznie zaprosić na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024, które odbędzie się 25 czerwca o godzinie 11:00 w naszej szkolnej sali gimnastycznej. To niezwykły czas, w którym możemy wspólnie podsumować kolejny rok pełen wyzwań, osiągnięć i niezapomnianych chwil. W tym roku chcielibyśmy szczególnie podziękować naszym […]

18 czerwca 2024

Uczniowie Prywatnej Branżowej Szkoły I Stopnia AWANS w Pińczowie zmierzyli się z Gwarą Ponidziańską w Dyktandzie Dnia 18 czerwca uczniowie Prywatnej Branżowej Szkoły I Stopnia AWANS w Pińczowie: Oskar Gil i Kacper Krawczyk mieli niepowtarzalną okazję zmierzyć się z gwarą ponidziańską. Działo się to podczas specjalnie zorganizowanego dyktanda. To wyjątkowe wydarzenie, które z pewnością na […]