Obchody 89. rocznicy śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego

Obchody 89. rocznicy śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego w Pińczowie

12 maja 2024 roku, w malowniczym Pińczowie, mieszkańcy oraz goście uczestniczyli w uroczystych obchodach upamiętniających życie i działalność Marszałka Józefa Piłsudskiego. To ważne wydarzenie z okazji 89. rocznicy jego śmierci przypominało o dziedzictwie, odwadze i poświęceniu, które Piłsudski wniósł dla niepodległej Polski.

W tym szczególnym dniu, Szkoła Awans w Pińczowie miała zaszczyt wziąć udział w obchodach. Tym samym wpisując się w długą tradycję kultywowania pamięci o naszych bohaterach narodowych. Uczniowie i pracownicy szkoły z oddaniem uczestniczyli w różnorodnych wydarzeniach, składając hołd Marszałkowi.

Obchody obejmowały również wykłady, prezentacje oraz występy artystyczne. Wszystko to przybliżyło postać i dokonania Marszałka Józefa Piłsudskiego. To niezwykłe wydarzenie nie tylko oddawało hołd temu wybitnemu przywódcy. Zachęcało także do refleksji nad znaczeniem jego dziedzictwa dla współczesnej Polski.

Poprzez tę wspólną celebrację, mieszkańcy Pińczowa wyrazili swoją wdzięczność i szacunek dla Marszałka Józefa Piłsudskiego. Tym samym kontynuowali tradycję pielęgnowania narodowej pamięci. Obchody stanowiły nie tylko akt hołdu dla wielkiego Polaka. Także manifestację jedności społeczności w podtrzymywaniu ważnych wartości historycznych i narodowych. Była to również okazja do przekazania młodemu pokoleniu wiedzy o postaciach, które kształtowały historię naszego kraju. Także do zaszczepienia w nich patriotyzmu i szacunku dla tradycji. Dzięki takim wydarzeniom pamięć o bohaterach narodowych pozostaje żywa i aktualna. A ich dziedzictwo stanowi fundament polskiej tożsamości narodowej.

Inne artykuły

15 maja 2024

15 maja, w Dzień Plastyki, nasze szkoły w Awans w Pińczowie obchodzą wyjątkowe święto sztuki i kreatywności. Jest to czas, w którym uczniowie odkrywają swoje talenty plastyczne. Wyrażają także swoje pasje poprzez malowanie, rzeźbienie, czy też inne formy twórczości. W tym roku postanowiliśmy oddać hołd tradycji oraz współczesnej sztuce, decydując się na malowanie obrazów farbami […]

14 maja 2024

ZAPRASZAMY NA DNI OTWARTE! Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Dni Otwarte do Prywatnego Technikum Awans w Pińczowie oraz Prywatnej Branżowej Szkoły I Stopnia Awans w Pińczowie, które odbędą się 21 maja 2024 roku w godzinach 10:00 – 18:00. To wyjątkowa okazja, aby poznać naszą szkołę. A także dowiedzieć się więcej o oferowanych przez nas kierunkach […]

12 maja 2024

Obchody 89. rocznicy śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego w Pińczowie 12 maja 2024 roku, w malowniczym Pińczowie, mieszkańcy oraz goście uczestniczyli w uroczystych obchodach upamiętniających życie i działalność Marszałka Józefa Piłsudskiego. To ważne wydarzenie z okazji 89. rocznicy jego śmierci przypominało o dziedzictwie, odwadze i poświęceniu, które Piłsudski wniósł dla niepodległej Polski. W tym szczególnym dniu, […]