Lekcja biblioteczna z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

We wtorek, 7 marca,  uczniowie szkoły „Awans” w Pińczowie uczestniczyli  w nietypowej lekcji prowadzonej w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Pińczowie. Była to prelekcja na temat historii Polski powojennej i działalności zbrojnego podziemia antykomunistycznego.  Okazją do ich zorganizowania był obchodzony w marcu Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Młodzież brała czynny udział w lekcji i udzielając wielu odpowiedzi wykazali się szeroką wiedzą historyczną, a po prelekcji mieli okazję skorzystać ze zbiorów bibliotecznych i wypożyczali książki.

Inne artykuły

09 kwietnia 2024

Nauka języka niemieckiego też może być przyjemna 😉 Dzisiaj uczniowie 2 klasy Prywatnego Technikum Awans w Pińczowie Technik logistyk uczestniczyli w zajęciach terenowych języka niemieckiego. Tematem lekcji było znalezienie „skarbu”, którym było pudełko że słodyczami. Uczniowie musieli odnaleźć ukryte słodycze wspomagając się jedynie wskazówkami od nauczyciela kierowanych do nich w języku niemieckim.

27 marca 2024

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, Dyrekcja Szkół Awans w Pińczowie życzy: Zdrowych, Spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, smacznego jajka i mokrego Dyngusa oraz radośnie spędzonych chwil w rodzinnym gronie.

17 marca 2024

Prowadzimy zapisy na rok szkolny 2024/2025! Nie zwlekaj! Zapisz się do Szkoły Awans i rozwijaj swoją wiedzę oraz umiejętności. Czekamy na Ciebie!