Lekcja biblioteczna z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

We wtorek, 7 marca,  uczniowie szkoły „Awans” w Pińczowie uczestniczyli  w nietypowej lekcji prowadzonej w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Pińczowie. Była to prelekcja na temat historii Polski powojennej i działalności zbrojnego podziemia antykomunistycznego.  Okazją do ich zorganizowania był obchodzony w marcu Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Młodzież brała czynny udział w lekcji i udzielając wielu odpowiedzi wykazali się szeroką wiedzą historyczną, a po prelekcji mieli okazję skorzystać ze zbiorów bibliotecznych i wypożyczali książki.

Inne artykuły

07 lipca 2024

W dn. 6-7 lipca w Pińczowie odbyły się Dni Ponidzia. Nasze Szkoły Awans w Pińczowie aktywnie uczestniczyły i zachęcały do zapisów zainteresowanych mieszkańców. Przygotowaliśmy kilka atracji i wspaniały poczęstunek w postaci popcornu, słodkich pączków, smacznej kawki i waty cukrowej. Jedną z naszych atrakcji było malowanie buziek i brokatowe tatuaże. Wisienką na torcie, tego dnia był […]

24 czerwca 2024

Ogłaszamy zwycięzcę konkursu Lesson4Future! Z ogromną przyjemnością informujemy, że Oleksandr Garbaly, uczeń II klasy na kierunku Technik Informatyk w Prywatnym Technikum Awans w Pińczowie, zdobył I miejsce w konkursie Lesson4Future! 🥇👏 Oleksandr wykazał się niezwykłym talentem i zaangażowaniem. Dzięki temu, że przygotował wyjątkowy projekt graficzny, który zdobył serca i uznanie jury. Prywatne Technikum Awans w […]

21 czerwca 2024

Z wielką radością chcielibyśmy podzielić się wspomnieniami z uroczystego zakończenia roku szkolnego 2023/2024, które miało miejsce 21 czerwca o godzinie 11:00 w naszej szkolnej sali gimnastycznej. To był niezwykły czas, w którym mogliśmy wspólnie podsumować kolejny rok pełen wyzwań, osiągnięć i niezapomnianych chwil. Chcielibyśmy szczególnie podziękować naszym wspaniałym uczniom za ich zaangażowanie, wysiłek i determinację […]