Akademia z okazji Święta Niepodległości

         W dniu 9 listopada 2022 r. w Szkole dla Młodzieży i Dorosłych „AWANS”  w Pińczowie  odbyła się uroczysta akademia z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zarówno nasi uczniowie jak i obcokrajowcy uczęszczający do technikum pod kierunkiem nauczycieli języka polskiego p. Moniki Łęczek oraz muzyki p. Marka Łupińskiego przygotowali spektakl słowno-muzyczny który rozpoczął się od odegrania i wspólnego odśpiewania hymnu państwowego.

W dalszej części występowali na przemian uczniowie polscy i ukraińscy, recytując i śpiewając na żywo pieśni patriotyczne. Szczególnie wyróżnili się uczniowie: Bolesław Krawiec (solowe odśpiewanie dwóch pieśni), Wiktor Ciężar, Emil i Karol Krzak, Weronika Kołkowska, Igor Ssałaga, i Kacper Kołkowski. Duże zainteresowanie i brawa wywołał 6-osobowy zespół uczniów ukraińskich, który przy akompaniamencie gitary wykonał dwie pieśni ukraińskie.

Na zakończenie uświetniając akademię wystąpili członkowie grupy rekonstrukcyjnej Signum Polonicum, którzy w strojach z okresu polski szlacheckiej dali żywiołowy pokaz walki na szable- dosłownie leciały iskry. Jednym z walczących był nauczyciel fizyki Krzysztof Dusik- prowadzący na co dzień kółko szermiercze.

Wszyscy uczestnicy otrzymali duże brawa.

Inne artykuły

09 kwietnia 2024

Nauka języka niemieckiego też może być przyjemna 😉 Dzisiaj uczniowie 2 klasy Prywatnego Technikum Awans w Pińczowie Technik logistyk uczestniczyli w zajęciach terenowych języka niemieckiego. Tematem lekcji było znalezienie „skarbu”, którym było pudełko że słodyczami. Uczniowie musieli odnaleźć ukryte słodycze wspomagając się jedynie wskazówkami od nauczyciela kierowanych do nich w języku niemieckim.

27 marca 2024

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, Dyrekcja Szkół Awans w Pińczowie życzy: Zdrowych, Spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, smacznego jajka i mokrego Dyngusa oraz radośnie spędzonych chwil w rodzinnym gronie.

17 marca 2024

Prowadzimy zapisy na rok szkolny 2024/2025! Nie zwlekaj! Zapisz się do Szkoły Awans i rozwijaj swoją wiedzę oraz umiejętności. Czekamy na Ciebie!