Akademia z okazji Święta Niepodległości

         W dniu 9 listopada 2022 r. w Szkole dla Młodzieży i Dorosłych „AWANS”  w Pińczowie  odbyła się uroczysta akademia z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zarówno nasi uczniowie jak i obcokrajowcy uczęszczający do technikum pod kierunkiem nauczycieli języka polskiego p. Moniki Łęczek oraz muzyki p. Marka Łupińskiego przygotowali spektakl słowno-muzyczny który rozpoczął się od odegrania i wspólnego odśpiewania hymnu państwowego.

W dalszej części występowali na przemian uczniowie polscy i ukraińscy, recytując i śpiewając na żywo pieśni patriotyczne. Szczególnie wyróżnili się uczniowie: Bolesław Krawiec (solowe odśpiewanie dwóch pieśni), Wiktor Ciężar, Emil i Karol Krzak, Weronika Kołkowska, Igor Ssałaga, i Kacper Kołkowski. Duże zainteresowanie i brawa wywołał 6-osobowy zespół uczniów ukraińskich, który przy akompaniamencie gitary wykonał dwie pieśni ukraińskie.

Na zakończenie uświetniając akademię wystąpili członkowie grupy rekonstrukcyjnej Signum Polonicum, którzy w strojach z okresu polski szlacheckiej dali żywiołowy pokaz walki na szable- dosłownie leciały iskry. Jednym z walczących był nauczyciel fizyki Krzysztof Dusik- prowadzący na co dzień kółko szermiercze.

Wszyscy uczestnicy otrzymali duże brawa.

Inne artykuły

23 marca 2023

W dniu 17 marca spędziliśmy wspaniały dzień na Wojskowych Targach Służby i Pracy w Pińczowie, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć najnowocześniejszy sprzęt wojskowy, zapoznać się z ofertą Akademii Wojskowych z całego kraju. Nasi uczniowie wszystko z ciekawością oglądali, mieli możliwość usiąść za sterami czołgu, wozów bojowych czy postrzelać do celu z broni pneumatycznej. Na koniec wszyscy […]

21 marca 2023

Dzisiejszego dnia powitaliśmy nieśmiałą Wiosnę poprzez wesołe zabawy sportowe, konkursy i wspólne grilowanie nad pińczowskim zalewem w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Brzydka pogoda nie popsuła nam wspaniałej zabawy i dobrego humoru