Akademia z okazji Święta Niepodległości

         W dniu 9 listopada 2022 r. w Szkole dla Młodzieży i Dorosłych „AWANS”  w Pińczowie  odbyła się uroczysta akademia z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zarówno nasi uczniowie jak i obcokrajowcy uczęszczający do technikum pod kierunkiem nauczycieli języka polskiego p. Moniki Łęczek oraz muzyki p. Marka Łupińskiego przygotowali spektakl słowno-muzyczny który rozpoczął się od odegrania i wspólnego odśpiewania hymnu państwowego.

W dalszej części występowali na przemian uczniowie polscy i ukraińscy, recytując i śpiewając na żywo pieśni patriotyczne. Szczególnie wyróżnili się uczniowie: Bolesław Krawiec (solowe odśpiewanie dwóch pieśni), Wiktor Ciężar, Emil i Karol Krzak, Weronika Kołkowska, Igor Ssałaga, i Kacper Kołkowski. Duże zainteresowanie i brawa wywołał 6-osobowy zespół uczniów ukraińskich, który przy akompaniamencie gitary wykonał dwie pieśni ukraińskie.

Na zakończenie uświetniając akademię wystąpili członkowie grupy rekonstrukcyjnej Signum Polonicum, którzy w strojach z okresu polski szlacheckiej dali żywiołowy pokaz walki na szable- dosłownie leciały iskry. Jednym z walczących był nauczyciel fizyki Krzysztof Dusik- prowadzący na co dzień kółko szermiercze.

Wszyscy uczestnicy otrzymali duże brawa.

Inne artykuły

02 grudnia 2022

W szkole „AWANS” w Pińczowie trwa modernizacja i doposażanie w pomoce naukowe klasopracowni nr 11. Pojawiła się nowa biała tablica oraz szklana gablota z akcesoriami do zajęć z logistyki.

01 grudnia 2022

Na kierunkach Technik Logistyk i Technik Informatyk nasi uczniowie zdobywają wiedzę, która pozwoli im odnieść sukces w życiu zawodowym Naukę ułatwia nowoczesne wyposażenie, które stale uzupełniamy aby zapewnić jak najlepsze warunki do rozwoju

28 listopada 2022

Projektować można również makijaże ! Podczas ostatnich zajęć z wizażu uczestniczki tworzyły makijaże na kartach zwanych Face Charts. Takie projektowanie nie tylko służy do zapisania pomysłu na makijaż, ale pobudza wyobraźnię i jest ciekawą zabawą w dobieranie kolorów. A potem było wiele przyjemności z wykonywania makijaży ….