Akademia z okazji Święta Niepodległości

         W dniu 9 listopada 2022 r. w Szkole dla Młodzieży i Dorosłych „AWANS”  w Pińczowie  odbyła się uroczysta akademia z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zarówno nasi uczniowie jak i obcokrajowcy uczęszczający do technikum pod kierunkiem nauczycieli języka polskiego p. Moniki Łęczek oraz muzyki p. Marka Łupińskiego przygotowali spektakl słowno-muzyczny który rozpoczął się od odegrania i wspólnego odśpiewania hymnu państwowego.

W dalszej części występowali na przemian uczniowie polscy i ukraińscy, recytując i śpiewając na żywo pieśni patriotyczne. Szczególnie wyróżnili się uczniowie: Bolesław Krawiec (solowe odśpiewanie dwóch pieśni), Wiktor Ciężar, Emil i Karol Krzak, Weronika Kołkowska, Igor Ssałaga, i Kacper Kołkowski. Duże zainteresowanie i brawa wywołał 6-osobowy zespół uczniów ukraińskich, który przy akompaniamencie gitary wykonał dwie pieśni ukraińskie.

Na zakończenie uświetniając akademię wystąpili członkowie grupy rekonstrukcyjnej Signum Polonicum, którzy w strojach z okresu polski szlacheckiej dali żywiołowy pokaz walki na szable- dosłownie leciały iskry. Jednym z walczących był nauczyciel fizyki Krzysztof Dusik- prowadzący na co dzień kółko szermiercze.

Wszyscy uczestnicy otrzymali duże brawa.

Inne artykuły

03 września 2023

Zapisy na nowy rok szkolny 2023/2024 nadal trwają! Serdecznie zapraszamy do naszych szkół: branżowej, średniej i policealnej. W naszej ofercie znajdą Państwo wiele interesujących kierunków, przyuczających do zawodu bądź pozwalających zdobyć nowe umiejętności w danej dziedzinie.

31 sierpnia 2023

UWAGA Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 4 września (poniedziałek) 2023 r. na sali gimnastycznej o godz. 10.00 Po uroczystości uczniowie udadzą się na spotkania z wychowawcami klas. Czekamy na Was

29 lipca 2023

Andrzej Miszczyk AWANS realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Z AWANSEM dla uczniów z Ukrainy – zakup wyposażenia komputerowego na potrzeby uczniów – uchodźców z Ukrainy.„Celem projektu jest doposażenie w sprzęt komputerowy dla Prywatnego Technikum AWANS w Jędrzejowie (24 szt. komputerów all-in-one, 12 szt. tabletów graficznych, 1 szt. monitor interaktywny, 1 szt. komputer OPS do […]